Wielkanocna Zbiórka Żywności

Podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności, która odbyła się w dniach 1-2 kwietnia br. zebraliśmy ponad 110 ton żywności! Dziękujemy za zaangażowanie i pracę wszystkich wolontariuszy, pracowników sklepów i sieci handlowych, w których odbyła się zbiórka. Dziękujemy również pracowników wszystkich uczestniczących w zbiórce Banków Żywności, którzy pracowali przez te dni niemal bez przerwy. Przede wszystkim zaś dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy podczas wizyty w sklepie dołączyli do naszej zbiórki. Gdyby nie Wasze otwarte serce i pomoc – wiele osób spędziłoby święta Wielkiej Nocy przy pustych stołach. Dziękujemy!

Wielkanocna Zbiórka Żywności jest organizowana przez Banki Żywności każdego roku. Podczas zbiórek żywności Banki zachęcają do kupowania brakujących produktów, takich jak olej, mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy czy słodycze, dbając w ten sposób o zapewnienie osobom potrzebującym pełnowartościowych posiłków. Produkty są potem transportowane do magazynów, gdzie zostają policzone, posortowane i spakowane w paczki. Stamtąd zostaną przekazane do lokalnych organizacji pomocowych. Dzięki temu osoby potrzebujące otrzymają wsparcie jeszcze przed świętami.


Na co dzień Banki Żywności ratują jedzenie przed zmarnowaniem – odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo artykuły i przekazują je potrzebującym. Ratowane w ten sposób produkty to głównie owoce i warzywa, napoje, mleko, sery, pieczywo czy mięso. Podczas zbiórek żywności Banki zachęcają do kupowania brakujących produktów, z długim terminem ważności, dbając w ten sposób o zapewnienie osobom potrzebującym pełnowartościowych posiłków.

Cały rok możecie nam pomagać w codziennej misji ratowania żywności i naszej planety, każda wpłata ma znaczenie!